Switch to mobile version. Augšup

Dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošināšana

Dzīvības un nelaimes gadījumu apdrošināšana

Finansiālā drošība jums un jūsu ģimenei neplānotās dzīves situācijās

 • Zaudējot apgādnieku, jūsu ģimene būs finansiāli pasargāta
 • Jūs saņemsiet kompensācijas traumu, invaliditātes un citu risku gadījumā
 • Pakalpojums ir pieejams katram, kurš vēlas apdrošināties (ne tikai SEB klientiem)

Dzīvības apdrošināšana

Dzīvības apdrošināšana paredz apdrošināšanas atlīdzības izmaksu labuma guvējiem klienta nāves gadījumā. Līgumā jūs varat norādīt vienu vai vairākus labuma guvējus un tiem pienākošās atlīdzību daļas nāves gadījumā. Ja notiek ļaunākais, tad tuvinieki saņems atlīdzību, kas sniegs finansiālu atbalstu un palīdzēs segt neatliekamos ikdienas tēriņus. Turklāt nav nepieciešama mantošanas pieteikšana uz šiem līdzekļiem, un apdrošināšanas atlīdzība tiks izmaksāta operatīvi.

Nelaimes gadījumu apdrošināšana

Nelaimes gadījumu apdrošināšana ir pieejama tikai kopā ar dzīvības apdrošināšanu un paredz kompensāciju pašam klientam par nelaimes gadījuma rezultātā iestājušajām sekām: ārstēšanos slimnīcā, gūtām traumām, invaliditāti. Apdrošināšana ir spēkā 24 stundas katru nedēļas dienu neatkarīgi no jūsu atrašanas vietas – darbā, mājās, brīvajā laikā, t.sk., atrodoties ārpus Latvijas.

Zināšanai!

 • Jūs varat noslēgt:
  • klasisku dzīvības apdrošināšanas līgumu – apdrošinājuma summa līguma laikā nemainīsies;
  • dzīvības apdrošināšanu ar dilstošu apdrošinājuma summu – apdrošinājuma summa līguma laikā samazināsies proporcionāli atmaksātajam kredītam.
 • Apdrošināšanas līgums paredz prēmijas maksājumus saskaņā ar norunāto grafiku – pēc jūsu izvēles reizi mēnesī, ceturksnī, pusgadā vai gadā. Jūsu ērtībām SEB internetbankā ir nodrošināta iespēja izveidot Regulāro maksājumu uzdevumu, kuru SEB banka izpildīs automātiski ar jūsu noteikto regularitāti un iemaksu summu. Jūs varat veikt apdrošināšanas iemaksas ar pārskaitījumu no sava konta vai skaidrā naudā arī jebkurā SEB filiālē.
 • Prēmijas apmērs tiek noteikts individuāli un ir atkarīgs no jūsu vecuma un apdrošinājuma summas.
 • Apdrošināšanas līguma termiņš – sākot no 1 gada.

Ja ir iestājies apdrošināšanas gadījums, jums jāvēršas jebkurā no SEB bankas filiālēm un jāaizpilda atlīdzības pieteikums (PDF). Kopā ar pieteikumu jums būs jāiesniedz daži dokumenti no medicīnas un/vai valsts iestādēm, pa kuru nepieciešamību aicinām sazināties ar SEB dzīvības apdrošināšanu pa tālruni 6 707 9800.

Ir svarīgi, lai lēmums par dzīvības apdrošināšanas nepieciešamību tiktu pieņemts rūpīgas izpētes rezultātā. Tāpēc piedāvājam jums atbildes uz pieciem populārākajiem mītiem par dzīvības apdrošināšanu.

Esmu par jaunu, lai par to domātu

Patiesībā dzīvības apdrošināšana vispieejamākā ir tieši jaunībā, jo tad tā ir lētāka – riska prēmijas ir mazākas nekā brieduma gados vai saskaroties ar kādām veselības problēmām. Turklāt, tieši darba gaitas uzsākot, cilvēkam bieži vien nav papildu uzkrājumu nejaušam nelaimes gadījumam, kas ierobežo spēju kādu laiku strādāt un pelnīt iztiku. Par dzīvības apdrošināšanu, tāpat kā par mašīnas un mājokļa apdrošināšanu, ir jādomā, pirms tā patiešām ir vajadzīga.

Dzīvības apdrošināšana ir dārga

Lielākoties cilvēki pārvērtē savas izmaksas par apdrošināšanas pakalpojumiem, pirms tās ir noskaidrojuši pie apdrošināšanas speciālista. Apdrošināšanas maksājuma lielumu nosaka apdrošinātā vecums, veselības stāvoklis un arī apdrošinājuma summa. Piesakieties konsultācijai un noskaidrojiet, cik maksātu jūsu dzīvības apdrošināšana!

Ne visiem vajag dzīvības apdrošināšanu

Lielākoties tam varētu piekrist, ja runājam par cilvēkiem ar ievērojamiem līdzekļiem, uzkrājumiem, pilnībā bez parādsaistībām un bez apgādībā esošām personām. Šādiem cilvēkiem tiešām dzīvības apdrošināšanas lietderība varētu arī nebūt tik būtiska. Ja viņu uzkrājumu apjoms var segt jebkādus neparedzētu nelaimes gadījumu rezultātā radušos izdevumus, ārstēšanās vai bēru izdevumus un ja pēc nāves nepaliek apgādājamās personas vai nenosegtas kredītsaistības, tad dzīvības apdrošināšana tiešām var arī nebūt nepieciešama.

Labāk šo naudu ir uzkrāt, nevis pirkt dzīvības apdrošināšanu

Dzīvības apdrošināšana sniedz drošības sajūtu jau no pirmās apdrošināšanas dienas – nelaimes vai nāves gadījumā tuvinieki saņems atlīdzības izmaksu. Uzkrājot vai ieguldot ir jāpaiet zināmam laikam, lai uzkrājumu apjoms sasniegtu tādu lielumu, lai ar to varētu rēķināties nebaltās dienās. Tomēr ir iespēja arī nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu – izvēloties apdrošināšanu ar uzkrājumu veidošanu, ir iespējams apdrošināt dzīvību un uzkrāt. Tad daļa no iemaksām tiek novirzīta uzkrājumam un daļa dzīvības apdrošināšanas prēmijai.

Dzīvības apdrošinājuma summai ir jābūt viena gada algas apmērā

Alga ir tikai viens no faktoriem, kas jāņem vērā. Katram būtu individuāli jāizvērtē dzīvības apdrošinājuma summas apmērs atkarībā no dzīvesveida, finansiālajām iespējām, apgādājamo (bērnu, dzīvesbiedra, vecāku) vajadzībām. Kā viens no svarīgākajiem faktoriem ir jāņem vērā kredītsaistību apjoms. Ja apgādnieks nokļūst nelaimē un zaudē darbaspējas uz laiku vai ilgstoši, problēmas ar kredīta maksājumu var skart visu ģimeni.

Pieteikums zvanam

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Dzīvības apdrošināšanas eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotākos apdrošināšanas nosacījumus.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.