Switch to mobile version. Augšup

Nodokļa atvieglojumi

Nodokļa atvieglojumi

Jūs varat saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu 23 % apmērā

  • Par iemaksām uzkrājumā ar dzīvības apdrošināšanu
  • Par iemaksām pensiju 3. līmenī

Kādus ienākuma nodokļa atvieglojumus var saņemt?

Veicot iemaksas uzkrājumā ar dzīvības apdrošināšanu un noslēdzot līgumu vismaz uz 5 gadiem, katru gadu jūs varat izmantot iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumus 23% apmērā no veiktajām iemaksām. Uzkrājumā jūs varat iemaksāt lielākas vai mazākas summas, bet nodokļu atvieglojumus saņemsiet par iemaksu summu, kas nepārsniedz 10% no jūsu gada bruto ienākumiem (ienākumiem „uz papīra”).

Arī veicot iemaksas pensiju 3. līmenī, ir iespējams izmantot tādus pašus nodokļa atvieglojumus. Tas nozīmē, ka abu uzkrājumu veidošanas gadījumā, jūs varat saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumus par iemaksām uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā un papildus par iemaksām privātās pensijas uzkrājumā.

Ja īstermiņā ietaupītā summa nešķiet liela, tad ilgākā laika periodā, tā jau ir gana nozīmīga. Aprēķiniet maksimālo ienākuma nodokļa atmaksu Nodokļu atvieglojumu kalkulatorā.

Svarīgi! Lai saņemtu nodokļa atvieglojumus, jums jābūt personai, kura maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli 23% apmērā.

Kā saņemt nodokļa atvieglojumus?

Saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumus varat sev ērtākajā veidā:

  • Iesniedzot gada ienākumu deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā (VID) pēc jūsu dzīvesvietas vai elektroniski, izmantojot elektroniskās deklarēšanās sistēmu (EDS). Šajā sistēmā automātiski tiek atspoguļota VID rīcībā esošā informācija par gūtajiem ienākumiem un par veiktajām iemaksām pensiju fondos vai dzīvības apdrošināšanā ar uzkrājuma veidošanu. Tādejādi, personām, kuras vēlas atgūt pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli, pietiek ar atbildēm uz dažiem vienkāršiem jautājumiem. Rezultātā jūs saņemsiet daļēji aizpildītu deklarācijas sagatavi, kas ievērojami atvieglo un paātrina procesu. Deklarācijas iesniegšana notiek, izmantojot savas internetbankas kodu karti vai kodu kalkulatoru.

    Svarīgi! SEB pensiju fonda vai SEB dzīvības apdrošināšanas izziņas jums nav nepieciešamas, jo visa informācija par jūsu veiktajām iemaksām pensiju fondā un uzkrājuma veidošanai ar dzīvības apdrošināšanu par iepriekšējo kalendāro gadu tiek elektroniski nosūtīta VID līdz nākamā gada 1. februārim.

  • Vienojoties ar savas darbavietas grāmatvedību, lai reizē ar algas pārskaitījumu izvēlētā summa, tiktu pārskaitīta uz pensiju fondu vai dzīvības apdrošināšanas sabiedrību, ar kuru noslēgts līgums. Šajā gadījumā iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumus aprēķinās darbavietas grāmatvedība un jums nebūs jādodas uz VID.

Vai var saņemt nodokļa atvieglojumus, ja uzkrājumu jūsu labā veido darba devējs?

Darba devēja veidotie uzkrājumi darbinieka labā nav jādeklarē. Un jūs par tiem nesaņemsiet ienākuma nodokļa atvieglojumus. Tomēr tie ir jāņem vērā nosakot iemaksu apmēru, kuram var būt piemēroti nodokļu atvieglojumi.

Ja jūsu darba devējs veido uzkrājumu jūsu labā, jums ir izdevīgi palielināt šo kapitālu ar individuālajām iemaksām. Un par tām jūs varat saņemt iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumus.

  1. noskaidrojiet, cik procentus no jūsu gada bruto algas darba devējs iemaksā pensiju 3. līmenī un/vai uzkrājošās dzīvības apdrošināšanas polisē.

  2. izrēķiniet, cik varat iemaksāt, lai pilnībā izmantotu nodokļa atvieglojumus: ienākuma nodokļa atvieglojumu limits kopā ar darba devēja iemaksām ir 10% no jūsu gada bruto algas. Piemēram, ja darba devējs jūsu labā maksā 5% no bruto darba samaksas, tad jūs varat papildus iemaksāt vēl 5%, un par savu daļu saņemt atpakaļ iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu.

Uzkrājumu individuāli varat papildināt ar vienkāršu pārskaitījumu, regulāro maksājumu internetbankā vai veikt skaidras naudas iemaksu pensiju fondā vai apdrošināšanas polisē arī jebkurā SEB bankas filiālē.

 

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.